Turek wczoraj i dziś

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 września 2020

Wystawa Turek wczoraj i dziś jest kontynuacją prezentowanej w 2015 r. wystawy o tym samym tytule. Ekspozycja prezentuje ponad 200 fotografii miasta Turku z różnych okresów: przedwojennego, II wojny światowej, lat 60., 70. i 90. ubiegłego wieku oraz ich współczesnych odpowiedników.

Fotografie w większości pochodzą ze zbiorów Muzeum Miasta Turku, a także z kolekcji prywatnych.

Celem wystawy jest ukazanie zmian zachodzących w mieście wraz z upływającym czasem. Dawne ujęcia zostały wykonane w możliwie podobny sposób, aby jeszcze dokładniej uzmysłowić odbiorcy proces zachodzących zmian – głównie architektonicznych. Wystawa zwraca także uwagę na nazwy ulic, które w poszczególnych okresach historycznych nosiły różne nazwy. Ponadto pojawia się kilka nazwisk rodzin, które miały istotny wpływ na rozwój tego miasta.

Kolejnym elementem są filmy archiwalne takie jak: obchody 1 Maja z lat 70. oraz film wyprodukowany  przez KWB Adamów  z lat 60., który posiada swój współczesny odpowiednik. Po około 60 latach przemierzamy te same ulice: 3 Maja, Kączkowskiego, Żeromskiego, Kaliską, Mickiewicza oraz Plac Wojska Polskiego…

Oddając w Państwa ręce wystawę Turek wczoraj i dziś, wyrażamy nadzieję, iż będzie ona sentymentalną podróżą w czasie, przywołującą miłe wspomnienia z przeszłości.

 

Zapraszamy od 1 października do 31 grudnia 2020 roku!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Turek wczoraj i dziś

    Turek wczoraj i dziś