Jesteś tutaj: Start / Wystawy czasowe

Wystawy czasowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Malarstwo i rysunek

Malarstwo i rysunek

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Andrzeja Hamery pt.: Malarstwo i rysunek.
 
Andrzej Hamera urodził się w Sosnowcu, a swój zawód uprawia od 42 lat, czyli od czasu, kiedy ukończył Liceum Plastyczne w Katowicach, a później studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.
Jego prace znajdują się prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.
 
 
 
20 września 2023
Czytaj więcej o: Malarstwo i rysunek
Przejdź do - „Świat zmysłów”

„Świat zmysłów”

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na nową wystawę interaktywną pt.: „Świat zmysłów” pochodzi ona Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

To już druga wystawa tego typu którą zaprezentujemy w naszej placówce. Jest ona związana w znacznym stopniu z naukami biologicznymi. W potocznej mowie często używamy określeń: słyszę, widzę, dotykam, czuję. Nie zastanawiamy się jednak w jaki sposób z otaczającego nas świata odbieramy wrażenia wzrokowe, słuchowe, węchowe, smakowe czy dotykowe. Dzieje się to za sprawą zmysłów - niezwykłej umiejętności organizmu do odbierania sygnałów z otoczenia i przetwarzania ich na impulsy nerwowe, które biegną wzdłuż rdzenia kręgowego do mózgu i z powrotem. Celem wystawy „Świat zmysłów” jest przybliżenie widzom anatomicznych, fizjologicznych i fizycznych podstaw działania narządów zmysłów. Na wystawie znajduje się ok. 60 doświadczeń pokazujących wybrane zjawiska związane z budową i działaniem narządów zmysłów człowieka.

Autorami wystawy są: dr Maciej Kluza oraz dr hab. Ewa Wyka.

Serdecznie zapraszamy do muzeum już od 8 września tj. piątek, do zobaczenia!!!

5 września 2023