Wakacyjne kino na muzealnym dziedzińcu

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 lipca 2020

Dnia 25 lipca o godzinie 21 jak każdego roku, na muzealnym dziedzińcu odbyła się kolejna odsłona wakacyjnego kina, którego organizatorami są Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się w utrudnionych warunkach związanych z ogólnoświatową pandemią, jednak zachowując bezpieczeństwo i ogólnie przyjęte zasady na dziedzińcu zasiedli widzowie mocnego kina. W tym  roku jako pierwszy został zaprezentowany film kanadyjsko-amerykański w reżyserii Todda Phillipsa pt. Joker z 2019 roku. Film zrealizowano na podstawie serii komiksów o postaci o tym samym imieniu wydawnictwa DC Comics, a główne role zagrali: Robert De Niro, Zazie Beetz i Frances Conroy.

Jeszcze przed północą rozpoczął się drugi seans. Tym razem widzowie mogli zapoznać się
z filmem w reżyserii Cathy Yan pt. Ptaki nocy. Ten amerykański film akcji powstał na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterek. W główne role wcieliły się: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Chris Messina, Ella Jay Basco i Ewan McGregor.

Prezentacja filmów zakończyła się o późnych godzinach nocnych. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejną noc filmową, która odbędzie się 22 sierpnia jak zawsze na muzealnym dziedzińcu.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie noc filmowa

  noc filmowa

 • Powiększ zdjęcie noc filmowa

  noc filmowa

 • Powiększ zdjęcie noc filmowa

  noc filmowa

 • Powiększ zdjęcie noc filmowa

  noc filmowa