PRACOWNIE

Warsztaty wielkanocne

Jak co roku od kilkunastu lat muzeum organizuje warsztaty wielkanocne dla dzieci, młodzieży i dla rodzin.  Zdobiono na wydmuszkach kurzych, kaczych i gęsich  techniką gorącego wosku pszczelego i kolorowego - metodą szpileczkową.   Powstały również  różnego rodzaju oklejanki np.  gałgankiem, rwaną bibułką, rulonikiem z krepiną w paseczki i gładkie z wyklejanymi kurczakami, barankami, palmami, kwiatkami itd.....

Na dużych jajach gęsich i styropianowych pracowaliśmy metodą decoupage – serwetkową, techniką podstawową i ze spękaniem. Powstały także wełniane baranki a  najmłodsi  malowali kolorowanki z atrybutami wielkanocnymi.

Byliśmy  również zaproszeni  do przeprowadzenia warsztatów w Zespole Szkół Budowlanych w Koninie, Zespole Szkół Technicznych w Turku, W Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim i we Władysławowie, SP w Kaliszu.

Wykonane pisanki zagościły na stołach świątecznych.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.