PRACOWNIE

PIĘĆDZIESIĄT koronek dla łódzkiej fabryki nici „ARIADNA”

Muzealna pracownia tkacka  otrzymała propozycję  wykonania koronek szydełkowych – koniakowskich,  które mają być prezentami dla prezydenta RP i  gości tej fabryki.

Wykonane będą  z nici tzw. „10” i „Muza 20”, których są producentami.

Zostało opracowanych sześć wzorów  koronek,  po czym turkowskie koronczarki chwyciły szydełka w ręce i przystąpiły do pracy.

Przez dwa miesiące panie uwijały się jak w ukropie i wreszcie  powstało pięćdziesiąt koronek, po czym pojechały do  „ARIADNY”

W międzyczasie w Łodzi  opracowano specjalne pudełeczka do zapakowania  ich.

Na drugi dzień otrzymaliśmy wiadomość  od dyrekcji  łódzkiej fabryki nici  - cyt.  „Koronki są absolutnie piękne, bardzo dziękujemy, że tak dużo serca i dokładności włożyliście Panie w ich wykonanie ........”.

Dodajmy, że koronczarki z muzeum już nie raz testowały nici dla tej fabryki, zdobywają wszystkie nagrody za koronki na różnych konkursach, są znane z dokładności i różnorodności wzorów.

W chwili obecnej pracują na koronkami o średnicy 160cm,  na Ogólnopolski Konkurs pn. „Z nici Ariadny”, którego organizatorem jest Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i w/w Fabryka Nici  „ARIADNA”     

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.