Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Zapal%20znicz%20pamięci

„Zapal znicz pamięci”

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku  uczniowie Turkowskich szkół wzięli udział w kolejnej, już  XII edycji akcji medialno-edukacyjnej „Zapal znicz pamięci” organizowanej przez  Instytut Pamięci Narodowej oraz Radio Poznań, pod honorowym patronatem Marszałka województwa wielkopolskiego - Marka Woźniaka.  Tegorocznym tematem przewodnim były miejsca upamiętniające ofiary pierwszych miesięcy okupacji niemieckiej, zamordowane w ramach „Operacji Tannenberg” w 1939 r.

27 października 2020
Czytaj więcej o: „Zapal znicz pamięci”
Powiększ zdjęcie święta

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W MUZEUM MIASTA TURKU. ZAPISY!!!!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas małymi kroczkami, to święta magiczne, najbardziej rodzinne, kolorowe i szczególne.

9 października 2020
Czytaj więcej o: WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W MUZEUM MIASTA TURKU. ZAPISY!!!!
Powiększ zdjęcie izabella%202019

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera ponownie w gronie laureatów

IZABELLA to prestiżowy konkurs wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Pierwszych laureatów wyłoniono w 2002 roku. Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i wpisał się on na trwałe w kulturalny krajobraz regionu.

5 października 2020
Czytaj więcej o: Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera ponownie w gronie laureatów
Powiększ zdjęcie Turek%20wczoraj%20i%20dziś

Turek wczoraj i dziś

Wystawa Turek wczoraj i dziś jest kontynuacją prezentowanej w 2015 r. wystawy o tym samym tytule. Ekspozycja prezentuje ponad 200 fotografii miasta Turku z różnych okresów: przedwojennego, II wojny światowej, lat 60., 70. i 90. ubiegłego wieku oraz ich współczesnych odpowiedników.

29 września 2020
Czytaj więcej o: Turek wczoraj i dziś
Powiększ zdjęcie SZTUKA%20NA%20ULICU

"SZTUKA NA ULICY"

Muzeum w tym roku podobnie jak w latach poprzednich uczestniczyło w "Sztuce na ulicy", imprezie organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Turku.

16 września 2020
Czytaj więcej o: "SZTUKA NA ULICY"