Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Wazonik z masy solnej

Masa solna to świetny materiał dla dzieci - można z niego tworzyć dekoracje bądź drobne upominki.

Do wykonania masy potrzebujemy:

1 szklankę mąki pszennej
1 szklankę soli
0,5 szklanki ciepłej wody (wlewamy powoli do suchych składników, jeśli będzie potrzeba dolej jeszcze odrobinę)

Wykonane prace wypiekamy około 60min. w piekarniku na około 50-75 stopni, wysuszone możemy pomalować farbami :)

Dziś lepimy upominki na Dzień Babci i Dziadka "wazonik z bukietem kwiatów" (do kwiatków dodatkowo będą potrzebne długie wykałaczki do szaszłyków).

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

15 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Wazonik z masy solnej

Zimowy bałwanek

Warsztaty z okazj ferii zimowych. Do wykonania bałwanka potrzebujemy: skarpety, ryż, sznurek, cekiny, kolorową wstążkę oraz klej. Taki własnoręcznie wykonany bałwanek może być ozdobą oraz miłym wspomnieniem spędzonych ferii oddających klimat zimowej aury.

7 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Zimowy bałwanek
Powiększ zdjęcie tradycje%20bożonarodzeniowe

Tradycje bożonarodzeniowe

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedstawiamy Państwu prezentację związaną z tradycjami Bożonarodzeniowymi. Możemy się z niej dowiedzieć m.in. o wróżbach czy legendach związanych ze świętami (także tych z naszego regionu), ozdobach choinkowych – ich rodzajach, sposobach wykonywania, a także jakie mają znaczenie.

Pozostając w przedświątecznym klimacie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przeróżnymi ciekawostkami dotyczącymi świąt, ukrytymi w naszej prezentacji.

15 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Tradycje bożonarodzeniowe
Powiększ zdjęcie bombka

bombka quillingowa

Święta Bożego Narodzenia to święta magiczne, najbardziej rodzinne, kolorowe i szczególne. Tradycyjnie jak co roku Muzeum Miasta Turku organizowało warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci. W tym roku pandemia niestety nam to uniemożliwiła. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z filmem z wykonania bombki metodą quillingową polegającą na układaniu obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru. Tą techniką można też zdobić wiele innych przedmiotów.

Serdecznie zapraszamy!

11 grudnia 2020
Czytaj więcej o: bombka quillingowa
Powiększ zdjęcie Józef%20Mehoffer

Kolejny karton do witraża wzbogacił stałą ekspozycję mehofferowską w Muzeum Miasta Turku

W ostatnich dniach w salach muzealnych muzeum w Turku stanął kolejny projekt do witraża autorstwa wybitnego krakowskiego artysty Józefa Mehoffera.

Tym razem mamy doczynienia z jednym z najokazalszych projektów pod względem gabarytów. Projekt do witraża Matka Boska Gromniczna namalowany na kartonie w technice akwareli i pozłoty liczy bowiem blisko 5 m wysokości i 1,5m szerokości. Do istniejącego projektu został wykonany blejtram po czym karton naklejony na płótno został na niego naciągnięty. Projekt otrzymał także nową stylizowana drewnianą ramę i przeszklenie.

6 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Kolejny karton do witraża wzbogacił stałą ekspozycję mehofferowską w Muzeum Miasta Turku