POLSKO - UKRAIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY

Program Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży

Od 4 listopada br. Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera wraz z Gimnazjum nr 1 w Turku realizuje projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie polegający na zorganizowaniu spotkania uzdolnionej plastycznie młodzieży z Turku i Dunajowiec na Ukrainie. Spotkanie to ma umożliwić wzajemne poznanie kultur obu narodów i tradycji lokalnych oraz rozwój zainteresowań artystycznych.

Ideą przewodnią spotkania młodzieży z obu krajów jest postać wybitnego polskiego artysty okresu przełomu XIX i XX wieku, jakim był Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło, na które składa się zespól projektów do witraży i polichromii znajdujących się w naszym muzeum jak i zrealizowane na ich podstawie dzieło w Kościele pw. NSPJ w Turku.

W ramach 8 dniowego spotkania młodzieży polskiej i ukraińskiej w Turku, zaplanowano wiele wydarzeń umożliwiających rozwój wspólnych zainteresowań młodzieży, wzajemne poznanie swoich kultur i historii oraz integrację uczestników.

Wśród wielu działań, młodzież uczestniczy w twórczych zajęciach plastyczno-artystycznych, które obejmują warsztaty witrażownictwa, plenery malarskie, realizacje amatorskiego filmu dokumentującego przebieg realizowanego projektu, warsztaty językowe, historie lokalna poznawaną poprzez grę miejska i grę wielkoformatową.

Ponadto realizację prezentacji multimedialnych, konkurs pt. „Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło”, wspólne wycieczki, quizy interaktywne oraz wizyty w polskich domach, czyli „Jak żyje polska rodzina”.

W projekcie znalazły się także zajęcia obejmujące rozrywkę i rekreację, czyli wycieczkę do uniejowskich term, ognisko, szkolna dyskotekę i wycieczkę po rejonie turkowskim.

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawiezrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.