NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

NAGRODY „IZABELLA 2013” – ZOSTAŁY WRĘCZONE!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody „Izabella 2013” w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce. Spotkanie wielkopolskich muzealników odbyło się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Nagrodą Grand Prix uhonorowane zostało Muzeum Archeologiczne w Poznaniu Za całokształt przedsięwzięć.

Nagroda specjalna została wręczona Panu Stanisławowi Pasiciel Za osiągnięcia w kierowaniu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

W kategorii działalność wystawiennicza

Nagroda pierwsza oraz statuetka „Izabella” została wręczona Muzeum Archeologicznemu w Poznaniu oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Nagroda druga trafiła do Muzeum Okręgowego w Koninie. Nagroda Trzecia została wręczona Muzeum Narodowemu w Poznaniu, Oddział Muzeum Instrumentów Muzycznych.

W kategorii działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa

Nagroda pierwsza oraz statuetka „Izabella” trafiła do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Nagroda druga dla Muzeum Narodowego w Poznaniu. Nagroda Trzecia dla Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Działalność naukowa i konserwatorska

Nagroda pierwsza oraz statuetka „Izabella” otrzymało Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Nagrodę Drugą wręczono Muzeum Narodowemu Rolnictwa i  Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Archeologicznemu w Poznaniu.

W kategorii Wydawnictwa

Nagroda pierwsza oraz statuetka „Izabella” dla Muzeum Wiedzy o Środowisku w Poznaniu. Nagroda Druga trafiła do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Nagrodę Trzecią otrzymały: Muzeum Okręgowe w Pile, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Ziemi Złotowskiej.

W tym roku wyboru laureatów dokonywała Kapituła w nowym składzie:

Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, prof. Bogumiła Rouba – przedstawiciel nauk o sztukach pięknych, specjalizująca się w konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowej, od 2001 roku kieruje Zakładem Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej UMK w Toruniu oraz Michał Niezabitowski – Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Prezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich i członek Rady do Spraw Muzeów, a także prof. Izabela Kowalczyk – historyk sztuki, badaczka kultury, profesor nadzwyczajny w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz Witold Przewoźny członek Zarządu FMW, pracuje w Muzeum Etnograficznym, oddział MN w Poznaniu.

„Izabella” jest konkursem, który ma na celu wybór i promocję najwybitniejszych dokonań z zakresu działań muzealniczych regionu. Wyróżnia instytucje muzealne, autorów oraz realizatorów najlepszych wydarzeń muzealnych. W ramach konkursu przyznawane są nagrody w czterech kategoriach. Konkurs organizowany jest przez Fundację Muzeów Wielkopolskich i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, pod stałym patronatem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.