PRACOWNIE

Warsztaty filcowania

W dniu 19.X.2012 roku w godzinach popołudniowych, w Gimnazjum nr 2 w Turku odbyły się warsztaty filcowania dla młodzieży. Na początku młodzież poznała historię filcowania, filcu oraz co to jest filcowanie.

Najstarsze źródła tej techniki pochodzą z neolitu, dzisiaj ta metoda odchodzi w niepamięć, dlatego organizujemy tego typu spotkania by pokazać cudowny świat filcu.

Następnie uczestnicy warsztatów zapoznali się z surowcami, narzędziami i techniką.

Kolorowa wełna pod wpływem ugniatania, tarcia, pocierania przy pomocy ciepłej wody i mydła zbija się w jednolitą masę  - filcowanie odbyło się na mokro.

Wspólnie wykonywano filcowe kulki, dredy oraz kwiaty.

 Kulki wykorzystano do wykonania tak modnych kolczyków, naszyjników, korali, dredy na bransolety a kwiaty jako brosze czy przypinki.

Inicjatorem spotkania  była P. Agnieszka Arent Marczewska,  warsztaty poprowadziły Panie Stenia Radke i Halina Guzik.

Młodzież następne spotkanie zaplanowała na  dzień  5.XII. 2012 roku  w murach muzeum, gdzie  będą wykonywane ozdoby choinkowe  takie jak : bombki, gwiazdki i choinki metodą filcowania na sucho przy użyciu specjalnej  igły z tzw. ,,zadziorami".zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.