PRACOWNIE

Pracownia ceramiki

Nasza pracownia ceramiczna to owoc pracy z pasją. Sukcesywnie zdobywamy wiedzę na temat technologii ceramiki i umiejętności jej wytwarzania. Wciąż poznajemy nowe techniki modelowania i zdobienia wyrobów ceramicznych.

Od niedawna  prowadzimy pracownię ceramiczną w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.
Zajęcia prowadzimy  z dziećmi w wielu przedszkolnym, jak i starszymi.

Interesuje nas terapeutyczny i pedagogiczny aspekt pracy w glinie, co staramy się zgłębiać poprzez obserwowanie zachowań dzieci w akcie twórczym.
Małych twórców o dopiero kształtującej się wrażliwości, zajęcia z ceramiki otwierają na wielowymiarowe odczuwanie świata, który dopiero poznają. Poprawiają koncentrację, rozwijają ekspresję plastyczną i uczą współdziałania w grupie.

W przyszłości  chcemy  czerpać  inspiracje z życia codziennego , lokalnych tradycji oraz własnych obserwacji.  Taka próba obrazowania świata  za pomocą rąk przyczynia się do rozwijania wyobraźni, twórczego myślenia, budowania świata wartości, a być może także do lepienia „nowego” człowieka....nie tylko w glinie.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.