PRACOWNIE

Pracownia witrażu

Witraż widzimy dzisiaj nie tylko jako ozdobę obiektów zabytkowych i sakralnych lecz głównie jako nowoczesną dekorację wnętrz.

O tym , że szkło, wbrew pozorom, jest bardzo plastycznym materiałem przekonują się na warsztatach witrażu osoby dla których witraż stał się nowym hobby. Przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości początkujący witrażyści zmieniają  proste kawałki szkła w niepowtarzalne ozdoby.

Właśnie minął czwarty miesiąc cotygodniowych spotkań grupy osób zafascynowanych grą światła i kolorów. , W ciągu tego krótkiego okresu czasu uczestnicy pracowni poznali podstawowe zasady pracy ze szkłem , taśmą miedzianą oraz cyną lutowniczą , opanowali technikę cięcia i szlifowania.

Tworzenie niepowtarzalnych prac przynosi uczestnikom pracowni witrażu spokój i pozwala oderwać się od codziennych problemów.  Każdy znajduje coś dla siebie, a przy okazji  może oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować w barwnym świecie.

Witraże zawsze fascynowały ludzi; gra światła, barwy i zmieniające się kolory…..wydawałoby się jednak, że to bardzo trudne, skomplikowane, że to dziedzina sztuki tylko dla wybrańców…..

A jednak tak nie jest czego dowodem są prace powstające w pracowni witrażu.zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.