TRIENNALE TKACKIE

Triennale tkackie

Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku jest organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NIEPROFESJONALNEJ TWÓRCZOŚCI TKACKIEJ.

Konkurs zapoczątkowany został w 1980 roku i obywa się co trzy lata. Niestety, ze względu na remont ratusza, w tym roku nie udało się zorganizować Triennale, ale jesienią 2013 r. już po raz 10. będziemy gościć uczestników konkursu nieprofesjonalnej twórczości tkackiej oraz ich instruktorów.

Wcześniejsze edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W konkursie brały udział prace o różnej tematyce i technice, przesyłane do nas z całej Polski. W czasie Trennale nasze muzeum ozdobione jest „od stóp do głów” gobelinami.

Konkurs skierowany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Osób indywidualnych i zrzeszonych w klubach.

Tematyka, materiał i splot do utkania są dowolne. Prace oceniane są przez profesjonalnych jurorów. Najlepsze prace nagradzane są medalami - „Złotym, Srebrnym lub Brązowym Turem”. Najlepsze koło tkaczy w kategorii dla dzieci, młodzieży i dorosłych  - „Złotym Czółenkiem”. Laureaci otrzymują nagrody pieniężne, a także wyróżnienia i dyplomy uznania.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.