AKTUALNOŚCI

Wernisaż Emila Witta

W środę 9 października 2019 r. w Muzeum  Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbył się wernisaż wystawy Emila Witta pt. „Poza utartym szlakiem. Niezwykłe oblicza puszczy Amazońskiej i peruwiańskich Andów”.

Emil Witt odbył podróże do Amazonii i Andów, których efektem jest wystawa fotograficzna prezentująca piękno tamtych terenów oraz życie jego mieszkańców. Fotografie są nie tylko, jak podkreśla autor - ,,szukaniem prawdy”, ale także zwróceniem uwagi na problem ,,kurczącej się powierzchni puszczy równikowej i niknącej kultury indiańskiej, które są skutkiem szkodliwego oblicza gwałtownego i bezwzględnego rozwoju gospodarki”.

Obecnie autor prezentuje swoje wyprawy do Amazonii w placówkach kultury, mediach, konferencjach i festiwalach. Prowadzi wyprawy do Ameryki Południowej, warsztaty surwiwalowe oraz sprowadza wyroby rękodzielnicze od indiańskich rodzin.

Dziękujemy za przybycie! Zapraszamy do oglądania wystawy!

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.