AKTUALNOŚCI

Noc Muzeów po raz siódmy!

Kolejna Noc Muzeów już za nami. W tym roku to już siódma noc, która odbyła się 18 maja w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Noc Muzeów polega na udostępnianiu wszelakich instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych i bezpłatnie.

W tym roku w Turku mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Markiem Tomalikiem – podróżnikiem, pisarzem, publicystą. Dzięki niemu mogliśmy posłuchać o jego wszystkich podróżach do Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przybyło na nie bardzo wielu słuchaczy z Turku i powiatu.

O 19.00 na dziedzińcu muzeum odbył się pokaz ptaków drapieżnych przygotowany przez Matusza Moszczyńskiego – absolwenta prawa WPiA UŁ o specjalizacji kryminalistycznej, rekonstruktora okresu wczesnego średniowiecza, od 2016 r. pełnoprawnego sokolnika. Za jego pośrednictwem mogliśmy podziwiać jastrzębia zwyczajnego, sowę oraz dwa myszołowce towarzyskie.

Około godziny 20.45 również na muzealnym dziedzińcu zaprezentowała się grupa Czerwie, przedstawiając spektakl „Mały Książę na sześciu kontynentach”.

„Noc Muzeów” to jedyny dzień w roku, kiedy można zobaczyć wnętrze wieży ratuszowej z dziewiętnastowiecznym zegarem oraz podziwiać panoramę miasta. I tym razem wielu nie odmówiło sobie tej przyjemności.

Ponadto goście naszego muzeum mogli zwiedzić wszystkie nasze stałe i czasowe wystawy.

Serdecznie dziękujemy, że zechcieli Państwo spędzić ten sobotni wieczór w naszym muzealnym klimacie! Zapraszamy za rok!

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.