AKTUALNOŚCI

„Amerykańskie klimaty” - otwarcie

Dnia 10 maja w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miał miejsce wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej pana Karola Budzińskiego. Autor urodzony w Pyzdrach, obecnie mieszka w Poznaniu, a fotografią zajmuje się od 30 lat. W tym czasie dostał swój pierwszy aparat fotograficzny. Jeszcze wtedy nie wiedział, że fotografia stanie się jego pasją i sposobem na życie oraz spełnieniem marzeń. Od tego czasu przez jego ręce przewinęło się wiele modeli aparatów analogowych jak i cyfrowych. Dziś jest wierny swojemu Canonowi, którym w ciągu roku wykonuje kilkanaście tysięcy fotografii o zróżnicowanej tematyce. Pan Karol Budziński swoje zdjęcia publikuje w wydawnictwach albumowych jak i w przewodnikach turystycznych. W kwietniu 2015 roku ukazał się jego autorski album pt.: „Rok Pański Klasztory Wielkopolski w fotografii Karola Budzińskiego”, a w grudniu 2017 roku kolejny – „Powidzki Park Krajobrazowy”.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych o zróżnicowanej randze i zasięgu. Swoje prace prezentuje na terenie kraju na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych. W muzeum w Turku gości po raz drugi, tym razem z wystawą „Amerykańskie klimaty”.

Niniejsza wystawa składa się z blisko 60 fotografii wykonanych podczas 3 tygodniowej podróży po 9 stanach USA. Zaprezentowane zdjęcia ukazują życie codzienne mieszkańców poszczególnych stanów, jak i piękno naturalnej przyrody, która zachowała się m.in. na terenach amerykańskich parków narodowych. Dobór fotografii zgromadzonych na wystawie daje możliwość poznania miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów, a także pozwala zobaczyć te dobrze znane, ale ukazane w ciekawym oświetleniu oraz okiem pełnym artystycznego wyrazu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia muzeum oraz wystawy „Amerykańskie klimaty”. Wystawa czynna do 9 czerwca.

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.