AKTUALNOŚCI

WARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM MIASTA TURKU

WIELKANOC to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc łączy się z wieloma tradycjami i zwyczajami ludowymi. Tworzy się pisanki, święci pokarmy i tworzy piękne wielkanocne palmy. Nie maleje popularność śmigusa-dyngusa. Są to święta kolorowe i radosne.

Czy ktoś wyobraża sobie Wielkanoc bez pisanek? Chyba nie. 

Dlatego jak co roku Muzeum Miasta Turku zorganizowało warsztaty wielkanocne dla dzieci oraz młodzieży z Przedszkoli i Szkół z Turku i powiatu.

W dniach od 11.03.2019 r.- 10.04.2019 r. uczestnicy warsztatów mieli okazję stworzyć przepiękne pisanki. Najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych wykonywały pisanki na filcu ozdabiane przeciąganą kolorową wstążką, natomiast starsze dzieci ze Szkół Podstawowych ozdabiały styropianowe jajka metodą quillingową. Dzieci tworzyły pod okiem pracowników muzeum- Katarzyny Kasprzak i Joanny Markiewicz. Własnoręcznie ozdobione pisanki dzieci zabierały ze sobą, mogąc obdarować nimi swoich bliskich. Warsztaty cieszyły się  bardzo dużym zainteresowaniem, wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.