AKTUALNOŚCI

Ferie w muzeum - tak było!

Podczas tegorocznych ferii  nasze muzeum przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży.

W pierwszym tygodniu można było skorzystać z zajęć ceramicznych oraz własnoręcznie wykonać zimowego bałwanka z bawełnianej skarpety wypełnionej ryżem, jutowego sznurka oraz cekinowych ozdób. Warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiały dzieciom wielką radość. Z zajęć tych skorzystały m.in. dzieci z turkowskich szkół, dzieci ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie ,
z Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie oraz przedszkolaki z turkowskich przedszkoli i żłobków. Podczas pobytu w muzeum można było zwiedzić nasze wystawy i obejrzeć bajki  wyświetlane w muzealnej mediatece.

W drugim tygodniu odbywały się zajęcia z robotyki i programowania , w formie dobrej, galaktycznej zabawy. Każde zajęcia  były nowym projektem, który składał się z budowania i programowania robotów, a na koniec z misji lub konkursu. Zajęcia tego typu rozwijają wśród dzieci kluczowe umiejętności XXI wieku wykorzystując do tego roboty. Z  tego powodu cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Łącznie skorzystało  z nich około 150 osób.  

Mimo, że ferie już za nami, zapraszamy wszystkich do naszego muzeum, ponieważ już od 11 marca rozpoczynamy cykl warsztatów wielkanocnych. Szczegółowe informacje dostępne będą już wkrótce na stronie muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

 

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.