AKTUALNO¦CI

Wernisaż wystawy Jana Kantego Pawlu¶kiewicza poł±czony ze spotkaniem autorskim

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Agencja Zegart zapraszaj± na otwarcie wystawy malarskiej „Laikonyka krakowskiego ego w boskiej komedii Dantego” autorstwa Jana Kantego Pawlu¶kiewicza poł±czonej ze spotkaniem autorskim z akcentami muzycznymi w wykonaniu artysty, a także projekcj± filmu „¦ciany w 3D”, który oparty jest na cyklu obrazów „¦ciany”. Wernisaż odbędzie się 8 wrze¶nia o godzinie 18.00 w muzealnych krużgankach. Prezentowane obrazy pochodz± z kolekcji Galerii Autorskiej ŻEL-ART Jana Kantego Pawlu¶kiewicza. „Laikonyki” to dwunasty cykl malarskim dorobku. Z dużym poczuciem humoru nawi±zuje do poezji Dantego Alighieri, w której główny bohater przemierza ¶cieżki piekła, czy¶ćca i zbawiennego raju. Ekspozycja składa się z 26 obrazów.

Jan Kanty Pawlu¶kiewicz – twórca wszechstronny: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych, członek Europejskiej Akademii Filmowej. Twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze upodobanie do rysunku wybrał się na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m. in. malarstwem i grafik± u prof. Krystyny Wróblewskiej.

Po raz pierwszy wystawił swoje obrazy w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował wiele serii obrazów, rysunków i grafik. Obecnie ma na koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granic±.

Malarstwo żel-art Jana Kantego Pawlu¶kiewicza to efekt kilkunastoletnich poszukiwań plastycznych w najnowszej autorskiej technologii, której podstaw± s± pastelowe i brokatowe żele zawarte w długopisach japońskiej firmy Uni Mitsubishi Pencil dystrybuowanych w Polsce przez firmę Trodat. Dzięki nim obrazy artysty zaskakuj± oryginalno¶ci± i dotychczas niespotykan± ekspresj± malarsk±.

Serdecznie zapraszamy!

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wył±czyć ten mechanizm w ustawieniach przegl±darki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.