AKTUALNOŚCI

Turkowska wystawa w Sejmie

Z inicjatywy posła Ryszarda Bartosika w Sejmie RP zorganizowana została wystawa „Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło”. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w czwartek, 8 czerwca 2017 r.

Wystawę przygotował Bartosz Stachowiak, Dyrektor Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Zorganizowanie wystawy było doskonałą okazją do promocji Turkowskiego dzieła Józefa Mehoffera oraz Miasta Turek. Spuścizna po Józefie Mehofferze to największe dziedzictwo kulturowe naszego Miasta, dlatego możliwość zaprezentowania Naszej wystawy w siedzibie polskiego Parlamentu było wyjątkowym wyróżnieniem.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwiedzający mogli ją oglądać do 12 czerwca. Podczas uroczystego otwarcia głos zabrał poseł Ryszard Bartosik, który przywitał przybyłych na to wydarzenie gości. W otwarciu wystawy udział wziął również poseł Witold Czarnecki, który wyraził swoje zadowolenie z możliwości zorganizowania przez Nasze miasto wystawy w klimacie Mehoffera. Po uroczystym otwarciu Panowie posłowie oprowadzili uczestników wystawy po Sejmie RP.

Miasto Turek reprezentowali: burmistrz Romuald Antosik wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Turek Dariuszem Jasakiem oraz delegacją radnych miejskich.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.