AKTUALNOŚCI

Ferie, ferie i po feriach….

Jakże szybko minęły dwa tygodnie ferii zimowych. Do akcji „Ferie w mieście”, jak co roku, przyłączyło się nasze muzeum, przygotowując specjalną ofertę na zimowe dni.

Już w pierwszym tygodniu dzieci i młodzież mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych przez Urząd Miejski w Turku i Muzeum Miasta Turku zajęć z robotyki. Każdego dnia od godziny 9.00 do 12.00 młodzi pasjonaci budownictwa i programowania zmierzyli się z zadaniami tematycznymi, których celem było wybudowanie sterowanych robotów, aby na koniec wziąć udział w ich walkach i zawodach. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Także w okresie ferii swoje zajęcia przygotowały muzealne pracownie. Jednymi z nich były zajęcia ceramiczne, gdzie nie tylko dzieci, ale także ich rodzice przystąpili do wytwarzania oryginalnych dzieł, i przedmiotów użytkowych niezbędnych w pokojach naszych pociech takich jak: miseczki i pojemniki na skarby. Natomiast pracownia tkacka przygotowała warsztaty dziewiarskie pod hasłem Szal „ptak” – dzianina to nie tkanina, podczas których można było nauczyć się podstawowych splotów dziewiarskich, by wykonać własnoręcznie szal.

W trakcie ferii odwiedziły nas także grupy przedszkolne, które wzięły udział w zajęciach plastycznych i lekcjach muzealnych związanych z barwami i symbolami narodowymi. Popularnością cieszyły się także warsztaty archeologiczne, gdzie pod czujnym okiem naszego archeologa młodzi adepci-poszukiwacze skarbów, wznosili osadę sprzed 2500 lat, budując domy, palisadę i bramę grodową.

Dużą frekwencją cieszyło się nasze muzealne „kino”, gdzie można było obejrzeć stare filmy o naszym mieście, jego mieszkańcach i zabytkach. Wielu turkowian w trakcie projekcji reagowało bardzo żywiołowo odnajdując swoich znajomych sprzed lat.

Dużą ciekawością oraz zainteresowaniem mieszkańców cieszył się przygotowany w salach wystaw czasowych Escape Room – pokój tajemnic, gdzie w klimacie mieszczańskiego mieszkania trzeba rozwiązywać zagadki i odnaleźć klucze, aby wydostać się na zewnątrz. Jest to wspaniała zabawa dla całych rodzin, które po nieudanej próbie wracały do nas drugi, a nawet trzeci raz.

Tak oto minęły dwa tygodnie ferii w muzeum. Mamy nadzieję, że ten, kto nas odwiedził nie żałuje i będzie częstym gościem w naszych progach. Serdecznie zapraszamy!!!

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.