AKTUALNOŚCI

Wystawa „ Na wybrzeżu, w górach i w puszczy - kultury Indian Ameryki Południowej”

Rdzenna ludność Ameryki Południowej od zawsze wzbudzała dużą ciekawość, zarówno wśród naukowców, jak i w nas, zwykłych ludziach. Pełne tajemnic zwyczaje oraz kultura przez lata obrosły w wiele legend i mitów.

Zapraszamy  do zapoznania się zarówno z wytworami materialnymi, jak i sposobem życia mieszkańców tamtych terenów. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Na wystawie Kultury Indian Ameryki Południowej zobaczyć możemy między innymi kolekcję bogato zdobionej ceramiki, odzież, akcesoria tkackie, biżuterię  i inne przedmioty codziennego użytku. Warto zwrócić uwagę również na przedmioty pochodzące z okresu prekolumbijskiego- kultury: Mochica, Chimu, Paracas, Nazca. Zbiór posiada również broń służącą do polowań, instrumenty muzyczne, talizmany i wiele innych. Wystawę dopełniają czarno- białe fotografie wykonane w 1948 roku przez Annę Kowalską–Lewicką, podczas jej wyprawy badawczej do Montanii.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia.

Zapraszamy serdecznie!

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.