WYSTAWY CZASOWE

Gdzie jest przekaz

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza w piątek 17 marca 2017 r. o godz. 18:00 na otwarcie wystawy pt. „Gdzie jest przekaz”. Autorami fotografii są pochodzący z Turku studenci – Agata Pacyna, Jakub Drzewiecki oraz Adam Kwiatkowski.

,,Chcemy pokazać fotografię jako sztukę. Razem podjęliśmy się próby wykonania fotografii, które oprócz zdjęć niosą z sobą przekaz, inspirację. Oprócz tego przygotowaliśmy przegląd naszych najlepszych fotografii. Zestawienie tych prac jest dla nas czymś w rodzaju oddania hołdu fotografii, wyjściem naprzeciw jej komercjalizacji”.

Agata Pacyna – studiuje dyplomację europejską, po jej ukończeniu planuje rozpocząć studia artystyczne, fotografią interesuje się od dziecka, od 2014 r. zajmuje się nią profesjonalnie, najbardziej lubi wykonywać fotografie portretowe.

Jakub Drzewiecki – studiuje grafikę komputerową o specjalizacji animacja w Collegium Da Vinco w Poznaniu, profesjonalną fotografią zajmuje się od 2013 r., najlepiej czuje się w fotografii portretowej oraz fotografii architektury.

Adam Kwiatkowski – profesjonalną fotografią zajmuje się do 2012 r., jego specjalizacją jest fotografia motoryzacyjna.

Ginące zawody

Kim jest repasantka, sitarz czy bartnik? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy ,,Ginące zawody”, która została otwarta 27 marca 2017 r. Ekspozycja jest zbiorem przedmiotów starych, tajemniczych, nierzadko dziwnych, które dziś są już tylko wspomnieniem dawnych, często już niemal zupełnie wymarłych profesji. O lokalnym charakterze wystawy świadczy fakt, że niemal wszystkie eksponaty były własnością rzemieślników działających w najbliższej okolicy naszego miasta.

Wystawę ,,Ginące zawody” może zobaczyć w salach czasowych – na parterze, będzie dostępna do ok. 10 maja 2017 r.

Zapraszamy!

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.