WYSTAWY CZASOWE

Barwa i broń

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej "Barwa i broń". Wernisaż odbędzie 29 września 2017 roku o godzinie 18.00.

Barwa i broń Militaria od X do XX wieku. Z prywatnych zbiorów Adama i Małgorzaty Urbaniaków z Poznania. Ten bardzo ciekawy zbiór doprowadził do powstania ekspozycji o bardzo szerokich ramach chronologicznych, dając nam przegląd po najważniejszych wydarzeniach z historii naszego kraju. W związku z tym, możemy podziwiać m.in. średniowieczny hełm normandzki, groty broni drzewcowej, miecze i kordy. Dalej przenosimy się w okres walk o niepodległość kolejne powstania zobrazowane są o oryginalne dokumenty i wydawnictwa, fragmenty umundurowania i oczywiście broni i ekwipunku. Szczególnie bogaty jest zbiór broni białej oraz broni kapiszonowej jak i czarnoprochowej z okresu Powstania listopadowego i Styczniowego. Jest także przygotowane stanowisko artyleryjskie. Ostatnia sala to okres wojen światowych, gdzie podziwiać można m.in. oryginalne mundury z epoki broń i wyposażenie. Na ścianach druki ulotne i propagandowe.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na wernisaż i spotkanie z właścicielem prezentowanych obiektów a tym samym na wspaniały wykład na temat niecodziennej kolekcji.

Zapraszamy!

 

Miranda dawniej i dzisiaj

Szanowni Państwo, już w piątek o godzinie 18.00 w Muzeum Miasta Turku odbędzie się wernisaż wystawy pt.: „Miranda dawniej i dzisiaj”. Wystawa zorganizowana w 65. rocznicę istnienia tego jakże ważnego zakładu pracy, w którym znalazło zatrudnienie wielu turkowian.

Na wystawę składają się liczne fotografie sięgające okresu budowy zakładu, jak i obraz dzisiejszy. Zgromadzone zostały także inne obiekty świadczące o bardzo zróżnicowanej produkcji. Te 65 lat istnienia Mirandy, to również historia ludzi pracujących przez ten okres, którzy wpłynęli na dzisiejszy wizerunek zakładu.

Wszystkich zainteresowanych wystawą serdecznie zapraszamy w piątek 6 października do Muzeum w Turku.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.