OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NIEPROFESJONALNEJ TWÓRCZOŚCI TKACKIEJ „TUREK 2022”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 listopada 2022

MUZEUM MIASTA TURKU IM. JÓZEFA MEHOFFERA PO RAZ TRZYNASTY ORGANIZATOREM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NIEPROFESJONALNEJ TWÓRCZOŚCI TKACKIEJ „TUREK 2022”

W konkursie, organizowanym co trzy lata przez Muzeum w Turku, tzw. TRIENNALE TKACKIM, zaprezentowanych zostanie około 120 ręcznie wykonanych tkanin artystycznych. Zdecydowana większość to prace wykonane przez osoby uczestniczące w zajęciach w domach kultury, klubach i stowarzyszeniach. Ale są też prace artystów – amatorów pracujących indywidualnie, realizujących własne pasje i zainteresowania. Oddzielną grupę stanowią prace dzieci i młodzieży.

Różnorodność formatów, technik, a nade wszystko tematów nadesłanych na konkurs tkanin tworzy barwną pod wieloma względami jakość ekspozycji. Prace będą ocenione przez profesjonalne Jury, a autorzy najciekawszych z nich otrzymają medale: Złote-, Srebrne- i Brązowe Tury oraz wyróżnienia i nagrody pieniężne. W odrębnej kategorii oceniane będą dzieła dzieci i młodzieży.

Zwiedzający wystawę będą mogli zagłosować na wybraną przez siebie pracę, a autor tkaniny, która zdobędzie największą ilość głosów otrzyma Nagrodę Publiczności. Plebiscyt Publiczności będzie trwał od 18  listopada do 8 grudnia 2022 r.  Spośród osób biorących udział w głosowaniu wylosujemy nagrodę.

Uroczystość wręczania nagród odbędzie się 9 grudnia 2022 r. o godzinie 13:00 w Muzeum Miasta Turku.

Wystawę  będzie można zobaczyć od 18 listopada do 31 grudnia 2022 roku.

Wszystkich, którzy kochają sztukę, barwność i precyzję wykonania tkaniny oraz cenią związaną z nią tradycję serdecznie zapraszamy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie triennale 2022

    triennale 2022