PRACOWNIE

NAGRODA dla amatorów tkaczy

15 listopada 2013 roku to data bardzo ważna  dla muzeum - rozstrzygnięcie  X  Ogólnopolskiego Konkursu Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej " Turek 2013 ".
W okresie jesienno-zimowym przenosimy się w zaczarowany świat tkaniny,  pełnej barw,  gry światła i cienia,  pełnej tajemniczości,  ale także baśniowości i ludowości.
Tkanin świata amatorów, pasjonatów, ludzi pełnych wrażliwości, cierpliwości i wytrwałości oraz uporu.
Wynikiem ciężkiej pracy rąk i oczu jest tkanina, która wzbudza podziw i zdziwienie oraz zapytanie " jak to jest zrobione ? ". Właśnie jak?  i  tu pada odpowiedź: w muzeum  staramy się kultywować i propagować tkactwo, spotykamy się na zajęciach i ręce ludzkie tworzą to dzieło, jedyne, niepowtarzalne - gobelin.  Mamy na  to trzy lata, siedzimy przy ramach tkackich , tkamy i tkamy.  Te gobeliny dostrzegło profesjonalne jury, zachwyciły prace dzieci,  są one  odważne, proste i odmienne w potraktowaniu tego samego tematu.
Otrzymaliśmy   NAGRODĘ  dla najlepszego młodzieżowego Koła Amatorów "  ZŁOTE CZÓŁENKO"  za zestaw prac " Strachy na wróble"  - Dziecięce Koło Tkackie przy Muzeum Miasta Turku,
oraz DYPLOM UZNANIA  za zestaw prac  " Jej świat "  otrzymała Agnieszka Magdzińska z Turkowic  która  tka w naszej pracowni od piętnastu lat.
Te nagrody mobilizują do dalszej pracy, po przerwie wakacyjnej ruszmy z nowymi projektami do utkania.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.