PRACOWNIE

ARIADNA w turkowskim muzeum

W dniu 28 lutego na zaproszenie Pani Magdaleny Ciołek z Lokalnej Grupy Działania i  Steni Radke  instruktorki   pracowni tkackiej przy muzeum  przyjechały Panie -  dyrektor ds.marketingu Monika Sternik i instruktorka rękodzieła   Anna Baranowicz – organizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Haftu, Koronki i Rękodzieła.

Dodajmy, że Muzeum tam  również,   przez trzy lata prowadziło warsztaty tkania na krośnie, ramce i deseczce tkackiej oraz  warsztaty koronki szydełkowej-koniakowskiej.

Panie zaprezentowały unikatowy i mało znany w Polsce Haft ze Schwalm.

Jest to haft igłowy, wyszywany  na białym płótnie,  naciągniętym na tamborku  haftowany białymi nićmi tzn.   kordonkiem i  muliną wyprodukowanymi  przez Łódzką Fabrykę Nici „ARIADNA „.   

Zasiadłyśmy  przy stolikach na muzealnych  oszklonych krużganakach na piętrze, gdzie dopisało  słońce  dodajmy,  że przy hafcie bardzo ważne jest odpowiednie światło.

Powstały piękne małe serwetki z motywami roślinnymi i serduszkiem ażurowym.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z pysznymi  pączkami upieczonymi w domu przez Panią Arletę Jakubowską,  ponieważ był to tłusty czwartek.

Koordynatorem spotkania była Pani Ania Leszczyńska z LGD z Turku.

Kolejne spotkanie zaplanowałyśmy na jesień z biżuterią makramową.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.