PRACOWNIE

Pracownie muzealne

         PRACOWNIA TKACKA to miejsce gdzie znajdziesz całą gamę warsztatów, które cyklicznie odbywają się w muzeum.

Proponujemy unikatowe techniki rękodzielnicze, takie jak tkactwo  ludowe i gobelinowe, koronka szydełkowa tradycyjna, makramowa  i koniakowska, koronka czółenkowa - frywolitka, tradycyjne ozdoby choinkowe, pisanki wielkanocne, kwiaty bibułowe, palmy wielkanocne, wycinanki, hafty:płaski biały, krzyżykowy, snutkowy, richelieu,  filcowanie na mokro i na sucho, decoupage, biżuterię sutaszową i koralikową i wiele innych.

      W przygotowaniu:  koronka klockowa, wiązanie i haftowanie siatki, haft toledo, batik, malowanie na szkle i jedwabiu, wiklina papierowa, guilling,  naszyjnki ze sznurka, broszki satynowe, druk na tkaninie, wyrób świec itd.....

       Chcemy, by Pracownia Tkacka była miejscem spotkań osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.   Miejscem do którego wracamy ochoczo, wymieniamy poglądy przy filiżance kawy czy herbaty ucząc się rękodzieła.

Pragniemy by było to miejsce otwarte i przyjazne.

Celem warsztatów rękodzielniczych jest ożywienie, popularyzacja zanikających dziedzin rękodzieła ludowego charakterystycznego dla naszego regionu,   jak również przekazywanie i wykorzystywanie poznanych technik.

Cykl warsztatów wakacyjnych:  

  1. Warsztaty decoupage dla  młodzieży i dorosłych w dn. od 02.07. - 04.07.2013r.
  2. Warsztaty sutaszu                                                  w dn. od 09.07. - 11.07.2013r.
  3. Warsztaty tkania gobelinów                                  w dn. od 15.07. - 19.07.2013r.

Zapewniamy:  materiały, narzędzia oraz wodę, kawę i herbatę.

Wszystkie wykonane rzeczy są własnością uczestnika warsztatów.

Serdecznie zapraszamy.

zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.