Tajemnice środków łączności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 września 2022

Szanowni Państwo, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na wystawę pt. „Tajemnice środków łączności”. Wystawa ta to podróż w przeszłość do wieku XIX, kiedy człowiek przeprowadził rewolucję komunikacyjną konstruując pierwsze środki łączności. Telegraf Morse’a, Hughes’a, Baudot’a czy telefon, to tylko jedne z przykładów rewolucyjnych wynalazków XIX wieku, które doprowadziły do zmian w życiu człowieka usprawniając handel dokonując przewrót w życiu społecznym czy też prywatnym.

Na wystawie będzie można podziwiać telegrafy oraz stare telefony, które przez kolejne lata towarzyszyły nam na biurkach czy ścianach, ulegały zmianom nie tylko w swoim wyglądzie i budowie ale także w jakości przekazywania głosu. Dziś może i całkiem nie świadomie każdy z nas ma taki aparat w torebce lub w kieszeni, a jego funkcje przekraczają znacznie to do czego zostały stworzone czyli do komunikacji głosowej.

Wystawa „Tajemnice środków łączności” pochodzi ze zbiorów prywatnych pana Michała Grzesika kolekcjonera wrocławskiego oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji także z Wrocławia. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 23 września godz. 18.00. Ekspozycja będzie czynna od 23 września do 6 listopada 2022 r.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Tajemnice środków łączności

    Tajemnice środków łączności